Tencel znany także pod nazwą Lyocell to materiał pochodzenia w 100% roślinnego (celuloza drzewna). Na rynku znajdziemy dwa rodzaje tego materiału. Pierwszy to Tencel (Lyocell) ™ z certyfikatem Lenzing, który gwarantuje pochodzenie surowców z lasów zrównoważonych, dba o zamknięty obieg, a także co istotne austriacka grupa Lenzing stosuje i ciągle rozwija innowacyjne rozwiązania w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Drugi Tencel (Lyocell), to ten który nie posiada certyfikatu, co na przykład wpływa na bark wiedzy skąd pochodzą surowce. Ponadto materiał bez certyfikatu jest znacznie tańczy. W You & Your Body od początku powstania marki priorytetem był nacisk na certyfikowane materiały. To jeden z aspektów, dzięki któremu marka jest zrównoważona.

Dlaczego Tencel jest EKO?

▪️ Tencel z certyfikatem Lenzing ™ to materiał w 100% powstały z celulozy drzewnej, pozyskiwanej z drzew uprawianych w sposób zrównoważony, gwarantujący ich ponowne zalesienie (FSC – Forest Stewardship Council). Dzięki czemu nie prowadzi do wylesiania się i nielegalnych wycinek lasów.

▪️ 100% Tencel jest w 100 % biodegradowalny, a poddany kompostowaniu ulega biodegradacji w ciągu 6 tygodni.

▪️ Do jego produkcji wykorzystuje się bezpieczny, nietoksyczny rozpuszczalnik (n-tlenek n-metylomorfoliny (NMMO)), który jest w 99% regenerowany i ponownie wykorzystywany.

▪️ Czas produkcji włókien jest 15 razy krótszy, w porównaniu np. z wiskozą.

▪️ Podczas całego procesu produkcji Tencelu (Lyocellu) jest stosunkowo małe jest zużycie wody (ok. 260 litrów/kg). Dla porównania według World Wildlife Fund do produkcji bawełny na jedną koszulkę potrzeba 2700 litrów wody.


Na poniższym zdjęciu proces produkcji Tencelu przez firmę Lenzing.

Źródło: https://www.tencel.com/sustainability


Właściwości materiału Tencel ™  (Lyocell)

▪️Bezpieczny dla skóry jak i środowiska ♻️To materiał bez substancji toksycznych, pochodzenia w pełni naturalnego (celuloza drzewna).

▪️ Lekki, zwiewny, przyjemny dla skóry, bardzo delikatny. Daje gwarancję braku podrażnień i nie powoduje alergii. 

▪️Posiada właściwości  termiczne – latem chłodzi, a zimą grzeje. Uniwersalność to duża zaleta tego materiału. Możesz go nosić zarówno latem jak i zimą. 

▪️Z uwagi na strukturę materiału – gładkie włókna jest nieziemsko delikatny, nie powoduje podrażnień oraz zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii na skórze❗️.

▪️Wystarczy jedna warstwa materiału, można śmiało szyć z niskiej gramatury – NIE prześwituje i bardzo fajnie współgra z ciałem ✨.

▪️Posiada fenomenalne właściwości oddychające. Jest przewiewny i ma bardzo wysoką higroskopijność, dzięki której nie pozostawia plam potu na materiale 🍃.

Od początku istnienia marki stawiamy na certyfikowane materiały. Tencel Lenzing jest naszym absolutnym must have. Bielizna uszyta z dzianiny o składzie 95% certyfikowany Tencel i 5% elastan to nasze odkrycie. Komfort, wygoda i delikatność pozostaną z Tobą przez cały dzień. Balet Kate zdecydowanie skradł Wasze serca, tak samo jak model sukienki Victoria, która jest uszyta ze 100% Tencelu także z certyfikatem Lenzing.

Nadal zastanawiasz się czy Tencel (Lyocell) jest dobrym materiałem? Daj znać w komentarzu jakie jest Twoje doświadczenie z ubraniami z tencelu / lyocellu.

sukienka-victoria-z-tencelu-sahara-sand
Sale!

Sukienka Victoria z Tencelu™ “Sahara Sand”

199.00 

Najniższa cena z 30 dni: 199.00 .

sukienka-victoria-z-tencelu-safari-beige
Sale!

Sukienka Victoria z Tencelu™ “Safari Beige”

199.00 

Najniższa cena z 30 dni: 199.00 .

bralet-kate-z-tencelu-basic-black
Sale!

Bralet Kate z Tencelu™ “Basic Black”

185.00 

Najniższa cena z 30 dni: 185.00 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *