WYSYŁKA W 24h | DARMOWA DOSTAWA | 30 NA ZWROT

odpowiedzialność

Naszą misję care what you wear i kierunek działania napędza miłość do natury, dobra i piękna. Kierujemy się wartościami, które przybliżają nas do poznawania i dbania o naszą planetę. W każdym kroku jaki podejmujemy, staramy się minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Wybieramy maksymalnie ekologiczne materiały i dodatki. Szukamy rozwiązań, które są w zgodzie z nami i otaczającym nas światem. Mamy świadomość, że musimy działać odpowiedzialnie. Tu nie chodzi tylko o dzieje naszej planety. Tu chodzi o nas, o przyszłość ludzkości. Cały czas mamy szansę, aby mieć wpływ na lepsze jutro. Nasze wybory mają znaczenie. My już wybraliśmy. Stanowczo mówimy NIE dla fast fashion, masowej produkcji, kilkunastu linii kolekcji rocznie. Jesteśmy świadomi i odpowiedzialni.

Odpowiedzialność jest dla nas bardzo ważna, dlatego też jesteśmy transparentni. Opowiadamy, pokazujemy, relacjonujemy jak działa nasz marka od kuchni. Naszym priorytetem jesteście Wy. To dla Was tworzymy klasyczne i ponadczasowe modele, w których możecie być sobą, jednocześnie będąc świadomym, że dokonaliście właściwego wyboru. Nie podążamy za trendami mody. Projektujemy z myślą o wygodzie i jakości. Wśród naszych produktów znajdziesz bezpieczną bielizna i ubrania typu basic premium, bez substancji toksycznych. 

We really care

materiały

Bawełna organiczna z certyfikatem GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD

1. Certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard) to gwarancja i wiarygodność, że od początkowego etapu pozyskania surowca, aż po produkt końcowy przestrzegane są zasady zrównoważonego biznesu, w każdym jednym kroku procesu produkcji bawełny.

2. Proces produkcji oraz warunki prowadzenia plantacji podlegają restrykcyjnej ocenie wyrobów produktów, dzięki czemu w pełni utożsamiają się z hasłami “naturalne” czy “organiczne”. Audyt odbywa się raz na rok.

3. Pracownicy na przestrzeni całego łańcucha produkcyjnego mają godne warunki pracy i godne płace. Jest restrykcyjny zakaz wyzysku i zatrudniania dzieci czy pracowników za marne pensje. Co więcej pracownicy mogą zakładać związki zawodowe.

4. Podczas produkcji bawełny nie stosuje się pestycydów, substancji ropopochodnych, nasion modyfikowanych genetycznie czy toksycznych barwników, a także nawozów sztucznych.

5. Nie zawiera żadnych substancji toksycznych. W procesie produkcji wyklucza się stosowanie metali ciężkich, wybielaczy – chlorki i bromki, alergenów, chromu, niklu, miedzi, formaldehydów.

6. Od plantacji wymaga się posiadania systemu oczyszczania ścieków i minimalizowania zużycia wody. W 80% wykorzystuje się deszczówkę!

7. W procesie pozyskiwania bawełny GOTS zwraca się uwagę nawet na sposób pakowania, który musi spełniać wymogi zgodne z pakowaniem tylko w to, co podlega recyklingowi lub jest certyfikowane.

8. To naprawdę materiał o bezpiecznych i bardzo przyjaznych dla człowieka właściwościach.

właściwości

▪️ Nie uczula, dzięki czemu jest idealna dla delikatnej skóry i alergików,

▪️ Posiada wysoką higroskopijność co oznacza, że jest w stanie wchłonąć do 25% wilgoci bez efektu mokrego materiału,

▪️ Delikatna i przyjemna w dotyku, nie drapie, nie drażni,

▪️ Jest naturalnym materiałem z wiodącym światowym certyfikatem GOTS nie zawiera pestycydów, substancji ropopochodnych, toksycznych barwników.

Tencel (Lyocell) z certyfikatem LENZING ™

1. To 100% włókno roślinne, materiał powstał z celulozy drzewnej pozyskiwanej z drzew uprawianych w sposób zrównoważony, gwarantujący ich ponowne zalesienie (FSC – Forest Stewardship Council).

2. 100% tencel jest w 100 % biodegradowalny, a poddany kompostowaniu ulega biodegradacji w ciągu 6 tygodni.

3. Do jego produkcji wykorzystuje się bezpieczny, nietoksyczny rozpuszczalnik (n-tlenek n-metylomorfoliny (NMMO)), który jest w 99% regenerowany i ponownie wykorzystywany. Czas produkcji włókien jest 15 razy krótszy, w porównaniu np. z wiskozą.

4. Materiał zbudowany jest z nanowłókien, które są niezwykle wytrzymałe, delikatne i gładkie niczym jedwab. Przyjazny i idealny dla skóry, w tym także skłonnej do alergii.

5. Nie powoduje podrażnień, co więcej zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii na skórze. A do tego posiada właściwości termiczne – latem chłodzi, a zimą grzeje.

6. Podczas całego procesu produkcji tencelu / lyocellu jest stosunkowo małe jest zużycie wody (ok. 260 litrów/kg)

właściwości

▪️Gładkie włókna powodują, że jest idealny dla wrażliwej skóry, alergików, nie powoduje podrażnień i w znacznym stopniu zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii na skórze,

▪️Aksamitny w dotyku niczym jedwab – efekt second skin,

▪️Przewiewny, zapewnia uczucie świeżości,

▪️Nadzwyczajna trwałość – nie rozciąga się i nie kurczy,

▪️Znakomicie pochłania wilgoć i oddaje ją do atmosfery, nie pozostawiając plam na materiale,

▪️Dzięki właściwości termicznej, chłodzi latem, a zima zapewnia ciepło.

Cupro Ecovero z certyfikatem LENZING ™

1. Podczas produkcji włókien LENZING™ ECOVERO™ wykorzystanie wody oraz zużycie emisji CO2 jest mniejsze o 50% jak w przypadku produkcji zwykłych włókien wiskozowych. Plantacje mają swoje oczyszczalnie wody. 

2. To włókno wytwarzane w sposób zrównoważony. Powstaje z celulozy znajdującej się w nasionach bawełny. Jest efektem ubocznym obróbki bawełny. 

3. Jest włóknem pochodzenia naturalnego, tym samym jest biodegradowalne. Jest 100% pochodzenia roślinnego. 

4. Cupro jest materiałem wegańskim przyjaznym dla środowiska oraz wytwarzanym w obiegu zamkniętym.

właściwości

▪️Włókna materiału wyróżnia bardzo przyjemny splot, dzięki czemu są przyjazne i delikatne dla skóry,

▪️ Ma właściwości hipoalergiczne, idealne dla alergików i delikatnej skóry,

▪️ To materiał lekki i przewiewny, zapewnia uczucie świeżości,

▪️ W dotyku i wyglądzie przypomina jedwab,

▪️ Wyróżnia się higroskopijnością, co daje wysoką chłonność wilgoci,

▪️ Idealne na ciepłe dni, miękki, oddychający oraz lejący się materiał,

▪️ Wytrzymały i odporny na uszkodzenia,

▪️ Bardzo dobrze współgra z ciałem, idealnie układając się na każdej sylwetce.

dodatki

Wszystkie nasze dodatki są bezpieczne i odpowiednio przetestowane. Posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100 i pochodzą od polskich producentów.

Certyfikat Oeko-Tex gwarantuje, że dodatki są wolne od środków wpływających niekorzystnie na zdrowie ludzi tj. jak formaldehydy czy pestycydy, a tym samym są bezpieczne dla skóry.

▪️ Regulatory ramiączek oraz kółka przy ramiączkach są z atestem co oznacza, że nie zawierają niklu i posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100,

▪️ Wszystkie gumy posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Nasze gumy pochodzą od polskiego producenta, dla którego zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko ma znaczenie. Fabryka mieści się w Łodzi i korzysta z energii odnawialnej – panele słoneczne.

▪️ Nici z jakich korzystamy są bezpieczne dla skóry i ciała, posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100 oraz pochodzą od polskiego producenta z Łodzi, który działa od 1897 roku.

produkcja i pracownia

Be good, do good

Nasze produkty projektuję osobiście wraz z moją mamą. Następnie podlegają ocenie i ewentualnym przeróbkom przez konstruktorkę, która przygotowuje dokumenty techniczne takie jak kartę i opis produktu.
Kolejnym etapem jest tworzenie prototypów, które są testowane. Oznacza to, że poddajemy je różnym testom wytrwałości i jakości. Patrzymy jak materiał zachowuje się w różnych warunkach, jak się nosi, czy jest komfortowy i daje efekt “second skin”.
Proces kreacji, tworzenia i odszywania, a następnie wprowadzania modyfikacji prototypów zajmuje najwięcej czasu – około 3-5 miesięcy.
Odszycie docelowych produktów następuje w ostatecznym etapie. Każdy jeden produkt, który wychodzi z naszej pracowni, jest osobiście przeze mnie sprawdzany, czy został uszyty zgodnie z naszymi standardami.

Współpracujemy tylko z lokalnymi i kameralnymi pracowniami, gdzie ilość krawcowych to 2-15 osób, dzięki czemu:

▪️ Wiemy, że pracownie przestrzegają zasad godnych warunków pracy i płacy. Są to miejsca gdzie szacunek i atmosfera pracy są priorytetem,

▪️ Wszystkie produkty są ręcznie szyte, zważając na każdy detal wykończenia, co wpływa na jakość naszych produktów,

▪️ Nie dopuszczamy do nadprodukcji, kierujemy się zasadą mniej znaczy więcej “when less is more”.

opakowania

▪️ Pochodzą w 90 % z recyklingu,

▪️ Nadruk na pudełkach wykonany jest farbami wodnymi, dzięki czemu są lepiej przetwarzalne i nadają się do produkcji kolejnych opakowań,

▪️ Są biodegradowalne i kompostowalne,

▪️ Dzięki współpracy z zapakuj.to łączymy siły z One Tree Planted, co oznacza że zawsze sadzimy więcej drzew jak zużyto do produkcji naszych opakowań.

metki i kartki

▪️ Są w 100% wykonane z recyklingu, z papieru które posiada certyfikaty i spełnia najbardziej surowe wymagania środowiskowe,

▪️ Do zaczepienia metki używamy naturalnego lnianego sznurka,

▪️ Nie używamy wszywanych metek w naszych produktach, a zamiast nich wykonujemy nadruk farbami wodnymi.

Transparetność cen

36%

Koszt produkcji

To koszt wytworzenia danego produktu, na który składają się: materiały i dodatki, wynagrodzenie dla pracowni gdzie szyte są produkty, koszt nadruku, a także sesja zdjęciowa produktu.

23%

Koszty stałe

To opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, utrzymaniem strony sklepu internetowego, oprogramowania oraz wszystkie niezbędne optymalizacje. To także koszty logistyki i pakowania oraz prowizje od płatności. W kosztach stałych znajdują się także opłaty związane z projektowaniem, konstrukcją produktu oraz szyciem prototypów.

41%

MARŻA I PODATKI

Z tej części przychodu zgodnie z prawem odprowadzamy wszystkie należyte podatki, opłacamy reklamę, promocję marki oraz inwestycje w nowe kolekcje. Na ten moment cały zysk inwestujemy w rozwój marki.

= 100%